لثه - پرسش 71 | دکتر پیام حیاتی-دندانپزشک
آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

لثه - پرسش 71

 • تصویر کاربر علیرضا یکشنبه ۱۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) عمومی
  درمان بیماری های لثه چه اهمیتی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی یکشنبه ۱۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   هنگامی که وجود بیماری لثه توسط دندانپزشک یا متخصص بیماری های لثه تایید شد هر چه زودتر باید درمان آغاز گردد زیرا همانطوری که توضیح داده شد علت بیماری های لثه وجود عفونت میکروبی در اطراف دندان است و در صورت عدم درمان ، بیماری پیشرفت نموده و ممکن است منجر به افتادن دندان ها شود . از طرف دیگر ، حضور عفونت در بافت های اطراف دندان سلامت عمومی بیمار را تحت تاثیر قرار میدهد . تصور نمایید با هر وعده غذایی که میل مینمایید تعداد زیادی میکروب بیماری زا را وارد بدن خود میکنید . وجود عفونت لثه خطر سکته قلبی و مغزی را نسبت به افراد سالم به صورت قابل توجهی افزایش میدهد . همچنین بین بیماری لثه و زایمان زودرس مادران باردار ارتباط وجود دارد . زایمان زودرس منجر به کاهش وزن و نارس به دنیا آمدن نوزادان میگردد که گاه زندگی کودکان را به مخاطره می اندازد .
   خوشبختانه امروزه بیماری های لثه تا حدود زیادی قابل درمان می باشند . درمان این بیماری ها شامل طیف وسیعی از روش ها بسته به شدت و وسعت بیماری می باشد . گاه رعایت بهداشت صحیح دهان و دندان و جرمگیری ساده میتوان سلامت دهان و دندان را به بیمار بازگرداند در حالی که در موارد پیشرفته نیاز به جراحی لثه و استفاده از تکنیک های نوین جهت کنترل بیماری و بازیابی سلامت عمومی بیمار است .
   توصیه میکنیم در صورت مشاهده علایم بیماری لثه سریعا به دندانپزشک خود مراجعه نمایید زیرا قبل از گسترش بیماری ، درمان با سهولت بیشتر ، هزینه کمتر و موفقیت بالاتری قابل انجام است .
دکتر پیام حیاتی