آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر محمدموسی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  میتوان از تحلیل بافت حمایت کننده دندان پس از کشیدن آن پیشگیری کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   از دست رفتن و تحلیل بافت حمایت کننده دندان را میتوان با محدود کردن آسیب وارده به استخوان و بافت اطراف دندان و نیز جلوگیری از کنده شدن استخوان اطراف ، حین کشیدن دندان به حداقل رساند . برخی اوقات میتوان حفره دندان کشیده شده را با پودر استخوان و مواد شبه استخوانی پر کرد تا تغییرات بافتی به حداقل برسد .
 • تصویر کاربر مریلا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه اتفاقی پس از کشیدن دندان برای استخوان و لثه رخ میدهد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بدنبال کشیده شدن دندان یک لخته خون داخل حفره کشیده شده شکل میگیرد . پس از چند هفته سلول ها و عروق خونی حفره دندانی را ترمیم میکنند . در همین زمان سلول های لثه ای روی لخته خون داخل حفره دندانی را می پوشانند و دهانه حفره دندانی را می بندند اما متاسفانه ترمیم حفره دندانی معمولا با کاهش سطح استخوان و بافت نرم ناحیه همراه است . وسعت و شدت تحلیل استخوان و لثه به عوامل مختلفی همچون واکنش بدن هر فرد و نیز شدت آسیبی که حین خارج کردن دندان وارد شده ، وابسته است .
 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا درست است که پروتزهای متکی بر ایمپلنت من نیاز به یک قسمت لثه مانند مصنوعی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بدنبال کشیده شدن دندان ، استخوان لثه در ابعاد افقی و عمودی دچار کاهش حجم میشود . در قسمت هایی که دندان ها برای مدت طولانی کشیده شده اند و یا با پروتزهای متحرک جایگزین شده اند ، معمولا تحلیل استخوان شدید بوده ، لثه و استخوان شکل طبیعی خود را از دست داده است .
   در موارد تحلیل وسیع و پیشرفته میتوان با جراحی های پیشرفته ، استخوان و لثه را بازسازی نمود . اما راه دیگر ، بازسازی لثه با لثه مصنوعی (سرامیک یا آکریل صورتی رنگ) متصل شده به پروتز متکی بر ایمپلنت است . بازسازی ناحیه بی دندان با پروتزی که قسمتی ازآن نمای لثه داشته باشد با نتایج زیبا همراه خواهد بود . این بازسازی با لثه مصنوعی متصل شده بر روی پروتز دندانی ، مخصوصا در افرادی که خط لبخند آنها بالاست و هنگام لبخند لثه های آنها دیده میشود مهم می باشد . بعلاوه اضافه کردن قسمت لثه ای به پروتز متکی بر ایمپلنت ، در حمایت لب و نیز نمای صورت و زیبایی موثر است .
 • تصویر کاربر هوبان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  پروتزهای من متحرک خواهند بود یا ثابت ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   هر دو روش متجرک و ثابت برای پروتزهای متکی بر ایمپلنت کاربرد دارد . پروتزهای متحرک متکی به ایمپلنت راحت تر تمیز میشوند چرا که میتوانند کاملا از روی ایمپلنت جدا و برداشته شوند . این پروتزها ارزان تر هستند و نیاز به تعداد ایمپلنت کمتری دارند . در صورتی که میزان از دست رفتن استخوان ، پیشرفته و زیاد باشد ، استفاده از پروتزهای متحرک متکی بر ایمپلنت علاوه بر اینکه به جویدن و صحبت کردن کمک خواهند کرد ، برای بازسازی و برگرداندن نمای طبیعی صورت نیز موثر هستند . همچنین در این روش از انجام جراحی های پیشرفته جلوگیری میشود . بیشتر افراد استفاده از پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت را ترجیح می دهند که شاید بهترین راه حل برای جایگزینی دندان های از دست رفته باشد ، هر چند تمیز کردن این پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت مشکل می باشد و باید با دقت بیشتر انجام شود .
 • تصویر کاربر یحیی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  پروتز روی ایمپلنت پیچ شونده است یا سمان شونده ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   هر دو روش میتواند بکار رود و کارایی مناسبی نیز دارند . هر کدام مزایای خاص خود را دارند . درمانگر شما روش مناسب برای شما را پیشنهاد میکند .
 • تصویر کاربر محیا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  اطرافیانم متوجه ایمپلنت های دندانی من خواهند شد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در صورت قرار دهی درست ایمپلنت و روکش مناسب روی آن ، ظاهری کاملا طبیعی و زیبا همانند یک دندان طبیعی به وجود خواهد آمد . چرا که روکش قرار گرفته بر روی ایمپلنت نمای یک دندان طبیعی را خواهد داشت و هیچ کس حتی نزدیکان شما نیز متوجه آن نخواهند شد .
 • تصویر کاربر سید شنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  لطفاً حدود قیمت کاشت یک دندان را بفرمایید و آیا پایه این ایمپلنت می تواند بعداً بعنوان یک پایه برای ایمپلنت کامل استفاده شود. با تشکر و التماس دعا
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی شنبه ۲۸ بهمن ۹۶( 1 سال پیش)
   بر اساس شركت و كشور سازنده از حدود يك تا پنج مليون تومان در بازار متغير است. ايمپلنت فقط به ايمپلنت متصل ميشود مثلا براى باز سازى ١٢ دندان يك فك ميتوان از حداقل ٧ ايمپلنت كه با روكش بهم متصل هستن استفاده كرد.
   ايمپلنت ها به دندان متصل نمى شوند.
 • تصویر کاربر ناصر سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  میتوانم مثل دندان های طبیعی با ایمپلنت های دندانی غذا بجوم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   روکش های روی ایمپلنت احساسی شبیه دندان طبیعی به همراه دارند و معمولا شما حس نمیکنید که در دهان خود ایمپلنت دندانی دارید . ایمپلنت های دندانی بطور ثابت در استخوان فک بایقی می مانند و به شما در جویدن کمک میکنند . هر چند اطراف ریشه های دندانی الیاف نازک لیگامان پریودنتال قرار دارند که این الیاف برای دندان طبیعی درتحمل و حس فشار کمک کننده هستند ، اما در اطراف ایمپلنت این الیاف حضور ندارند . بنابراین از دیدگاه علمی ، حس فشار و جویدن در مقایسه با دندان طبیعی در ایمپلنت متفاوت خواهد بود .
 • تصویر کاربر کوروش سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  استفاده از ایمپلنت دندانی به حفظ دیگر دندان هایم نیز کمک میکند ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   کشیدن و از دست رفتن یک دندان باعث تغییراتی در موقعیت دندان های مجاور و یا حتی دندان های مقابل خواهد شد . حتی باعث میشود دندان های مقابل از حفره خود آرام آرام خارج شده و به سمت ناحیه بی دندان فک مقابل خود حرکت کند .
   بطور کلی دندان های ما حرکت های کمی دارند که در تعامل با یکدیگر می باشند ، در واقع دندان های مجاور و مقابل مانع حرکت آنها میشود . از دست رفتن و کشیدن دندان این تعادل را به هم میزند . حرکت کردن و کج شدن دندان علاوه بر بهم خوردن نظم دندان ها شرایط بافت لثه اططراف و نمای آن را تغییر میدهد و این تغییرات استعداد ابتلا به بیماری های پریودنتال (لثه ای) را افزایش میدهند . این عدم تعادل عاملی است برای تجمع میکروب ها و تشکیل پلاک میکروبی ، پوسیدگی و التهاب ، جابجایی و حرکت دندان ، که علاوه بر اینکه بر زیبایی صورت و ترتیب دندان ها موثر است باعث تغییر نیروهای ناشی از جویدن بر روی دندان ها میشود . جایگزینی دندان های از دست رفته با ایمپلنت مانعی برای بروز این اتفاقات خواهد بود و به حفظ دندان های موجود کمک خواهد کرد .
 • تصویر کاربر امین سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  درمان ایمپلنت به زیبایی لبخند کمک خواهد کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۱۹ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در صورتی که یک یا تعدادی از دندان های قدامی (ناحیه زیبایی دهان) خود را از دست داده اید ، بهترین گزینه برای دست یافتن به زیبایی دهان و دندان استفاده از ایمپلنت های دندانی است تا دوباره لبخند زیبای خود را به دست آورید . تقریبا در تمامی موارد ، روکش های روی ایمپلنت همانند دندان طبیعی می باشند و یادآور دندان های از دست رفته شما خواهند بود .
درحال دریافت اطلاعات
دکتر پیام حیاتی