آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر رضایی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنم . میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   استفاده از داروهای ضد اتعقاد خون مانعی برای جراحی های دهان مثل جراحی ایمپلنت نیست . در مورد انجام جراحی های پیشرفته استخوان و پیوند لثه و ... نیاز است که با متخصصین مربوطه مشورت شود تا در صورت نیاز ، بطور مقطعی و موقت پیش از جراحی این داروها قطع شوند .
 • تصویر کاربر عطیه پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من بدلیل پوکی استخوان از داروهای بیس فسفونات استفاده میکنم . آیا میتوانم درمان ایمپلنت را انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در بیشتر افراد مصرف بیس فسفونات منعی برای استفاده از ایمپلنت های دندانی نمی باشد . محققان به این جمع بندی رسیدند که نیازی به قطع داروی بیس فسفونات خوراکی پیش از درمان ایمپلنت نمی باشد . البته برای افرادی که از بیس فسفونات های تزریقی استقاده میکنند نباید جراحی دهان انجام داد.
 • تصویر کاربر کیوان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من دیابتیک هستم (بیماری قند دارم) . آیا میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بله – هیچ منع کاربرد ایمپلنت برای افراد دیابتی وجود ندارد . بدیهی است که دیابت باید پیش از قراردهی ایمپلنت کنترل شده باشد . بعلاوه دندانپزشک برای جلوگیری از خطر عفونت ناحیه پس از درمان ایمپلنت برای شما آنتی بیوتیک تجویز میکند . گاهی اوقات دندان پزشک با توجه به شرایط شما دوره ترمیم ایمپلنت را طولانی تر میکند . یعنی بین زمانی که ایمپلنت در استخوان قرار میگیرد تا زمانی که روکش روی ایمپلنت نصب شود فاصله بیشتری می افتد .
 • تصویر کاربر پیمان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه جایگزنی برای سینوس لیفت هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   یک راه جایگزینی برای سینوس لیفت ، استفاده از ایمپلنت های کوتاه است که در استخوان باقی مانده فگ در زیر دیواره سینوس قرار میگیرد . راه دیگر ، جاگذاری ایمپلنت ها به صورت زاویه دار است بطوری که در راستای استاندارد و صحیح قرار نگیرد بلکه طوری جایگذاری شود که در جلو یا پشت سینوس قرار گیرد . این تغییر زاویه و کج قرار دادن ایمپلنت توسط قسمت پروتزی ایمپلنت اصلاح میشود .
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  به من گفته شده است که نیاز به سینوس لیفت دارم . سینوس لیفت چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   وقتی دندان های آسیای کوچک و بزرگ فک بالا کشیده میشود ، بدلیل تحلیل استخوان از یک طرف و گسترش فضای خالی داخل فک بالا (که به سینوس فک بالا معروف است) از طرف دیگر ، ارتفاع استخوان برای قرارگیری ایمپلنت محدود میشود . در نتیجه برای قراردهی ایمپلنت با طول مناسب ، این ارتفاع ناکافی است و نیاز به افزایش ارتفاع استخوان می باشد . در مواردی که این تحلیل استخوان و گسترش فضای خالی سینوسی وسیع باشد ، باید دسترسی به فضای سینوسی فک بالا را از طریق دیواره ی کناری سینوس ، طی جراحی انجام داد و کف سینوس بالا برده شده و از مواد پیوندی استفاده شود . گاهی میتوان همزمان با بالا بردن کف سینوس ایمپلنت های دندانی را نیز جایگذاری کرد .
   سینوس لیفت یک روش جراحی است که در طی آن لایه زیرین (کف) سینوس بالا برده میشود . این روش باعث ایجاد فضای مناسب برای قرار دادن ماده پیوندی ، بازسازی و ساخته شدن استخوان فک بالا میشود .
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  میتوان استخوان از دست رفته را بازساز ی کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بازسازی استخوان از دست رفته را میتوان با روش های مختلف انجام داد . این بازسازی میتواند با استفاده از استخوان بدن خود فرد باشد . دراین روش یک قسمت از استخوان بدن بعنوان پیوند جدا شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده میشود . یک روش دیگر استفاده از پودرهای پیوندی شبه استخوان است . با گذر زمان مواد پیوندی با ناحیه گیرنده یکپارچه و هم ساختار میشود . عواملی همچون وسعت ناحیه استخوان از دست رفته ، شرایط بافت های زیرین و نیز لثه پوشاننده آن ، بر انتخاب روش بازسازی و نوع ماده پیوندی موثر است .
 • تصویر کاربر محمدموسی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  میتوان از تحلیل بافت حمایت کننده دندان پس از کشیدن آن پیشگیری کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   از دست رفتن و تحلیل بافت حمایت کننده دندان را میتوان با محدود کردن آسیب وارده به استخوان و بافت اطراف دندان و نیز جلوگیری از کنده شدن استخوان اطراف ، حین کشیدن دندان به حداقل رساند . برخی اوقات میتوان حفره دندان کشیده شده را با پودر استخوان و مواد شبه استخوانی پر کرد تا تغییرات بافتی به حداقل برسد .
 • تصویر کاربر مریلا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه اتفاقی پس از کشیدن دندان برای استخوان و لثه رخ میدهد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بدنبال کشیده شدن دندان یک لخته خون داخل حفره کشیده شده شکل میگیرد . پس از چند هفته سلول ها و عروق خونی حفره دندانی را ترمیم میکنند . در همین زمان سلول های لثه ای روی لخته خون داخل حفره دندانی را می پوشانند و دهانه حفره دندانی را می بندند اما متاسفانه ترمیم حفره دندانی معمولا با کاهش سطح استخوان و بافت نرم ناحیه همراه است . وسعت و شدت تحلیل استخوان و لثه به عوامل مختلفی همچون واکنش بدن هر فرد و نیز شدت آسیبی که حین خارج کردن دندان وارد شده ، وابسته است .
 • تصویر کاربر مهسا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا درست است که پروتزهای متکی بر ایمپلنت من نیاز به یک قسمت لثه مانند مصنوعی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بدنبال کشیده شدن دندان ، استخوان لثه در ابعاد افقی و عمودی دچار کاهش حجم میشود . در قسمت هایی که دندان ها برای مدت طولانی کشیده شده اند و یا با پروتزهای متحرک جایگزین شده اند ، معمولا تحلیل استخوان شدید بوده ، لثه و استخوان شکل طبیعی خود را از دست داده است .
   در موارد تحلیل وسیع و پیشرفته میتوان با جراحی های پیشرفته ، استخوان و لثه را بازسازی نمود . اما راه دیگر ، بازسازی لثه با لثه مصنوعی (سرامیک یا آکریل صورتی رنگ) متصل شده به پروتز متکی بر ایمپلنت است . بازسازی ناحیه بی دندان با پروتزی که قسمتی ازآن نمای لثه داشته باشد با نتایج زیبا همراه خواهد بود . این بازسازی با لثه مصنوعی متصل شده بر روی پروتز دندانی ، مخصوصا در افرادی که خط لبخند آنها بالاست و هنگام لبخند لثه های آنها دیده میشود مهم می باشد . بعلاوه اضافه کردن قسمت لثه ای به پروتز متکی بر ایمپلنت ، در حمایت لب و نیز نمای صورت و زیبایی موثر است .
 • تصویر کاربر هوبان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  پروتزهای من متحرک خواهند بود یا ثابت ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   هر دو روش متجرک و ثابت برای پروتزهای متکی بر ایمپلنت کاربرد دارد . پروتزهای متحرک متکی به ایمپلنت راحت تر تمیز میشوند چرا که میتوانند کاملا از روی ایمپلنت جدا و برداشته شوند . این پروتزها ارزان تر هستند و نیاز به تعداد ایمپلنت کمتری دارند . در صورتی که میزان از دست رفتن استخوان ، پیشرفته و زیاد باشد ، استفاده از پروتزهای متحرک متکی بر ایمپلنت علاوه بر اینکه به جویدن و صحبت کردن کمک خواهند کرد ، برای بازسازی و برگرداندن نمای طبیعی صورت نیز موثر هستند . همچنین در این روش از انجام جراحی های پیشرفته جلوگیری میشود . بیشتر افراد استفاده از پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت را ترجیح می دهند که شاید بهترین راه حل برای جایگزینی دندان های از دست رفته باشد ، هر چند تمیز کردن این پروتزهای ثابت متکی بر ایمپلنت مشکل می باشد و باید با دقت بیشتر انجام شود .
درحال دریافت اطلاعات
دکتر پیام حیاتی