آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر یوسف دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه بیماری یا مشکلات پزشکی عمومی را باید در زمان نیاز به جراحی های پیوند به درمانگر اطلاع دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   داشتن اطلاعات جامع از تاریخچه پزشکی برای هر درمانگری بسیار اهمیت دارد و درمانگر شما باید به سابقه پزشکی و داروهای مصرفی شما آگاه باشد . در بسیاری از موارد ، پیش از شروع هرگونه اقدام درمانی ، مشاوره با پزشک متخصص ضروری است . سابقه بستری شدن در بیمارستان ، نوع جراحی ف نوع مشکل ، پیاندهای احتمالی حاصل از درمان های قبلی ، نوع دقیق و داروهای مورد استفاده ، سابقه آلرژی و واکنش غیر عادی به دارو ، مشکلات انعقاد خون ، استخوان ، مفصل ، غدد داخلی ، مصرف سیگار ، سوء مصرف مواد و سابقه پزشکی افراد نزدیک خود را به درمانگر اطلاع دهید .
 • تصویر کاربر مریم دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  نوع ماده پیوند استخوان برای بالا بردن سینوس و بازسازی استخوان مهم است ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   برای هر نوع بازسازی بافت های از دست رفته موارد مصرف و حتی منع مصرف وجود دارد اگرچه درمان بازسازی سینوس با موفقیت بالایی همراه است اما بدیهی است درمان بازسازی سینوس نیز از این قاعده جدا نیست .
 • تصویر کاربر پورمخبر دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  جراحی پیوند در سینوس فک بالا چه عوارض احتمالی دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   همه درمان ها ممکن است با عوارض همراه باشند . معمولا جراحی سینوس با عوارض بسیار بالایی همراه نیست ولی مشکلاتی همچون پاره شدن غشاء داخل سینوس و عفونت ممکن است رخ دهد که قابل پیشگیری و در صورت بروز هم قابل درمان می باشد . در صورتی که دانش و مهارت درمانگر مناسب باشد و طرح درمان و مواد به درستی انتخاب شده باشند ، اغلب جراحی های پیوند سینوس بدون مشکل خاصی صورت میگیرند .
 • تصویر کاربر جعفرپور دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  جراحی بالا بردن کف سینوس (sinus lift) چگونه انجام میشود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   روش های مختلفی برای افزایش ارتفاع استخوان در خلف فک (عقب دهان) برای بلند نمودن و بالا بردن کف سینوس وجود دارد . رایج ترین آنها شامل بالا بردن دیواره کف سینوس از مسیر راس استخوان ، همزمان با کاشت ایمپلنت (روش بسته) و بالا بردن دیواره کف سینوس با دسترسی از طریق دیواره طرفی استخوان (روش باز) ، با یا بدون کاشت همزمان ایمپلنت می باشد . انتخاب یکی از روش ها به ارتفاع و کیفیت استخوان موجود و اندازه ایمپلنت هایی که برای بازسازی دندان از دست رفته انتخاب شده است بستگی دارد .
 • تصویر کاربر علی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چرا باید پیوند استخوان در داخل فضای سینوس من انجام گیرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در مواردی که ارتفاع مناسب و کافی استخوان برای قرار دهی یک ایمپلنت با ابعاد مناسب در نواحی عقب فک بالا (که در مجاورت سینوس قرار دارد) وجود نداشته باشد ، دیواره کف سینوس بالا برده میشود . چون فضای داخل سینوس خالی است ، دوباره دیواره سینوس به سمت پایین برمیگردد . برای بالا نگه داشتن دیواره کف سینوس از پودر استخوان اتفاده میشود تا داربستی برای ایجاد استخوان جدید و ارتفاع کافی برای قراردهی ایمپلنت ایجاد نماید .
 • تصویر کاربر ثریا دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا میتوانید از استخوان خود من به عنوان ماده پیوندی استفاده نمایید ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   استفاده از استخوانهای هر فرد برای خودش به شرط کافی بودن و مناسب بودن حجم و کیفیت استخوان دهنده پیوند امکان پذیر است . این استخوان میتواند از داخل دهان تهیه گردد یا از نواحی همچون دنده ها ، استخوان لگن و ... باشد . تشخیص آنکه آیا میتوان تمام حجم پیوند را از خود بیمار تهیه نمود یا درصدی از حجم پیوند نهایی از استخوان خود فرد و درصدی دیگر از انواع دیگر پیوند استخوان باشد با درمانگر است که با ارزیابی شرایط نواحی دهنده و گیرنده پیوند تعیین میگردد .
 • تصویر کاربر راحله دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  منشا مواد پیوندی از کجاست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   منشا مواد پیوندی میتواند از بدن خود فرد ، از انسانی دیگر ، از بدن انوع حی.وانات مانند گوساله ، اسب و یا بصورت سنتتیک و ساخته شده در صنعت باشد . هر کدام از این انواع پیوند دارای مزایا و محدودیت های خاص خود است . برای اطمینان از کیفیت و نوع ماده پیوندی مناسب برای شما با درمانگر خود مشورت نمایید .
 • تصویر کاربر علیار یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  مواد پیوندی استخوان چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   به موادی که جهت بازسازی ، تقویت و بازتوانی استخوان از دست رفته به کار میروند مواد پیوندی گفته میشود . این مواد در شکلها و ابعاد گوناگون می باشد و منشا آنها از انسان ها ، حیوان و یا مواد مصنوعی است . با افزوده شدن آن به محل ضایعه استخوانی حجم استخوان به صورت سه بعدی در ابعاد مطلوب بازسازی میشود .
 • تصویر کاربر امیررضا یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چر اباید برای گذاشتن ایمپلنت استخوانم بازسازی شود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در مواردی که ابعاد استخوان مناسبی برای قرار دادن ایمپلنت مناسب ( از نظر قطر ، ارتفاع و تعداد) وجود نداشته باشد بهتر است استخوان بازسازی شود . این بازسازی در موفقیت درمان ایمپلنت در طولانی مدت بسیار موثر خواهد بود .
 • تصویر کاربر آیلار یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  اگر همزمان با کشیدن دندان ایمپلنت بگذارم ، آیا باز هم نیازی به پیوند استخوان دارم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی یکشنبه ۲۴ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در شرایط مختلف همچون نواحی مختلف دهان و نیز شکل و ابعاد حفره دندان کشیده شده موضوع متفاوت است . اما معمولا در مورادی که در اطراف ایمپلنت کمتر از 5/1 میلی متر استخوان وجود داشته باشد بهتر است استخوان را بازسازی و یا تقویت نمود . در مواردی نیز که ابعاد ایمپلنت با حفره دندان کشیده شده همخوانی نداشته باشد ، توصیه میشود که شکاف بین این دو را با پیوند استخوان پر نماییم تا از هجوم بافت نرم و یا جمع شدگی و کاهش حجم استخوان جلوگیری شود .
درحال دریافت اطلاعات
دکتر پیام حیاتی