آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر سمانه سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا با پیوند لثه روی ریشه دندانم پوشیده میشود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   پوشش ریشه به بسیاری از موارد همچون دلیل تحلیل لثه ، مدت زمان ، شکل و وسعت تحلیل و ... بستگی دارد و معمولا با موفقیت بالایی همراه است . اما در همه روش های درمانی پیوند لثه که با هدف پوشش روی ریشه دندان تحلیل رفته انجام میشود ممکن است پوشش صد در صدی صورت نپذیرد و حتی در مواردی ممکن است در دو یا چند جلسه این کار انجام شود . در برخی موارد هدف از جراحی پیوند لثه پوشش سطح ریشه نیست بلکه جلوگیری از روند تحلیل لثه است .
 • تصویر کاربر حیدر سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  لثه تحلیل رفته کنار دندان را میتوان بازسازی کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بازسازی لثه تحلیل رفته کنار دندان به عوامل بسیاری همچون : علت ، وسعت ، شکل و ناحیه تحلیل و نیز روش جراحی بستگی دارد . انجام برخی از پیوندهای لثه به منظور تقویت لثه موجود و برای جلوگیری از ادامه روند تحلیل و برخی دیگر برای پوشش سطح عریان شده تجویز میشود .
 • تصویر کاربر یعقوب سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا لثه هایم که عقب رفته (تحلیل رفته) است ، درمان میشود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بازسازی لثه تحلیل رفته کنار دندان به عوامل بسیاری همچون : علت ، وسعت ، شکل و ناحیه تحلیل و نیز روش جراحی بستگی دارد . تحلیل لثه به خودی خود برطرف نمیشود . برای بازسازی بافت از دست رفته باید پیوند لثه انجام گیرد . در مواردی که دندان دچار جابجایی شده یا استخوان و لثه بین دندانی تخریب شده باشد ، امکان پوشش کامل سطح عریان ریشه وجود ندارد و تنها میتوان به تقویت لثه موجود و پیشگیری از بدتر شدن ضایعه اقدام نمود .
 • تصویر کاربر محمد سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چرا لثه های من عقب رفته (تحلیل رفته) است ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   دلایل بسیار زیادی برای تحلیل لثه وجود دارد که از مهمترین آن میتوان به روش غلط مسواک زدن ، مسواک نامناسب ، بیماری های لثه ، موقعیت نامناسب دندان در استخوان فک ، روکش های نامناسب دندانی ، ضخامت نامناسب لثه ، حرکات نامناسب دندان در طی درمان ارتودنسی و ... اشاره نمود .
 • تصویر کاربر پریسا سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  آیا قبل از ارتودنسی باید پیوند لثه انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در صورتی که ابعاد لثه در اطراف دندان ها مناسب نباشد بهتر است پیش از وارد آمدن نیروهای ارتودنسی به دندان ها اقدامات درمانی مناسب همچون پیوند لثه انجام گیرد تا از بروز مشکلاتی همچون تحلیل لثه جلوگیری شود .
 • تصویر کاربر گلناز سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  لثه مصنوعی چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی سه شنبه ۲۶ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   لثه مصنوعی یک بافت مصنوعی سازگار با بدن است که از یدن فرد دیگر و یا حیوان گرفته شده و پس از گذشتن از پروسه های پیچیده و استریلیزاسیون کامل به عنوان ماده پیوندی قابل استفاده می باشد . در این شرایط دیگر نیازی نیست ناحیه دیگری از بدن همچون کام (سقف دهان) برای برداشتن بافت پیوندی مجروح شود . در مواردی که موفقیت این مواد مانند پیوندهای طبیعی تهیه شده از خود بیمار باشد کاربرد آن توصیه میشود چرا که ناراحتی کمتری را به بیمار تحمیل مینماید . برای انتخاب ماده طبیعی یا مصنوعی پیوند لثه با درمانگر خود مشورت نمایید .
 • تصویر کاربر کژال دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چند روش برای پیوند لثه وجود دارد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   روش ها و مواد متنوعی برای اصلاح شکل و ابعاد لثه در دسترس است که استفاده از هر روش به نوع مشکل موجود و تجربه درمانگر بستگی دارد .
   به طور کلی در پیوند لثه یا از بافت بدن خود فرد استفاده میشود و یا از مواد پیوند مصنوعی . در نهایت انتخاب روش جراحی به عهده جراح است . هرچند در مواردی که روش های مختلف نتایج یکسان را بدنبال دارد ، بهتر است نظر بیمار خواسته شود و در مواردی هم که حجم پیوند مورد نیاز زیاد باشد پیوندهای مصنوعی کارساز خواهند بود . (سقف دهان) لثه ناحیه دهنده نیز پس از دو تا سه هفته ترمیم خواهد شد .
 • تصویر کاربر هما دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  پیوند لثه چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بافت لثه بدلیل خصوصیات منحصر به فرد بافت شناختی که دارد بهترین واکنش را در برابر بیماری های عفونی – التهابی نشان میدهد . در صورتی که بافت نرم اطراف دندان یا ایمپلنت از نظر ابعاد یا ضخامت ناکافی باشد . پیوند لثه تجویز میشود تا ضخامت و ابعاد نرم اضافه شود . در موارد تحلیل لثه نیز باید اقدام به پوشش سطح عریان ریشه دندان یا سطح ایمپلنت نمود .
 • تصویر کاربر حلما دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چگونه کمبود بافت نرم کنار دندان یا ایمپلنت تشخیص داده میشود ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   انجام معاینات بالینی توسط دندانپزشک مشخص میسازد که لثه اطراف دندان طبیعی یا بافت نرم اطراف ایمپلنت از نظر پهنا و ضخامت در حد مطلوب قرار دارد یا خیر . پهنا یا ارتفاع لثه باید در حداقل 3 میلی متر و ضخامت آن بیشتر از 2 میلی متر باشد که بتواند در دراز مدت سلامت اطراف دندان و ایمپلنت را تامین کرده ، از تحلیل لثه جلوگیری نماید.
 • تصویر کاربر یوسف دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه بیماری یا مشکلات پزشکی عمومی را باید در زمان نیاز به جراحی های پیوند به درمانگر اطلاع دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی دوشنبه ۲۵ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   داشتن اطلاعات جامع از تاریخچه پزشکی برای هر درمانگری بسیار اهمیت دارد و درمانگر شما باید به سابقه پزشکی و داروهای مصرفی شما آگاه باشد . در بسیاری از موارد ، پیش از شروع هرگونه اقدام درمانی ، مشاوره با پزشک متخصص ضروری است . سابقه بستری شدن در بیمارستان ، نوع جراحی ف نوع مشکل ، پیاندهای احتمالی حاصل از درمان های قبلی ، نوع دقیق و داروهای مورد استفاده ، سابقه آلرژی و واکنش غیر عادی به دارو ، مشکلات انعقاد خون ، استخوان ، مفصل ، غدد داخلی ، مصرف سیگار ، سوء مصرف مواد و سابقه پزشکی افراد نزدیک خود را به درمانگر اطلاع دهید .
درحال دریافت اطلاعات
دکتر پیام حیاتی