آدرس: آیت الله کاشانی خیابان اعتمادیان برج شیری طبقه اول واحد 4

از دکتر بپرسید

 • تصویر کاربر ملیحه پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من 80 سال سن دارم . میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بله ، افراد بالای 80 سال هم میتوانند از ایمپلنت های دندانی استفاده کنند . موفقیت درمان ایمپلنت افراد سالمند نیز همانند دیگر افراد است .
   در صورتی که شما منعی برای تجویز ایمپلنت های دندانی نداشته باشید ، سن بالا نمیتواند عاملی برای عدم درمان ایمپلنت دندانی باشد .
 • تصویر کاربر آناهیتا پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من پوکی استخوان (استئوپروز) دارم . میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بله ، استفاده از ایمپلنت های دندانی و فکی برای افرادی که دچار استئوپروز هستند منع مصرف ندارد . مطالعات متعددی ، موفقیت ایمپلنت در افراد مبتلا به استئوپروز را در مقایسه با افراد سالم بررسی کرده اند و هیچ اختلافی دیده نشده است . هر چند استفاده از بیس فسفونات برای مبتلایان به استئوپروز باید در طراحی درمان ایمپلنت مود توجه قرار گیرد .
 • تصویر کاربر محمد پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من درای بیماری قلبی و عروقی هستم . آیا میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   موارد عدم تجویز جهت ایمپلنت دندانی برای افرادی که مبتلا به بیماری قلبی عروقی هستند ، تا حدودی مطرح است . بعنوان مثال افرادی که در کمتر از 6 ماه گذشته دچار حمله قلبی شده اند نباید جراحی ایمپلنت انجام دهند . همچنین در پاتولوژی های قلبی –عروقی ، جراحی ایمپلنت فقط با کسب اجازه از متخصص قلب و عروق میتواند انجام گیرد . در این موارد با دندانپزشک و پزشک خود مشورت نمایید .
 • تصویر کاربر مونس پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من باردار هستم . آیا میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   جراحی دهان برای افراد باردار توصیه نمیشود . هرچند جراحی ایمپلنت بسیار ساده است و عوارضی به همراه ندارد ، ولی گاه ممکن است بدلیل رخ دادن برخی مشکلات و عوارض ف نیاز به تجویز داروهای آنتی بیوتیک و ضد التهاب باشد . در نتیجه بهتر است در طی بارداری از انجام جراحی ایمپلنت پرهیز نمود .
 • تصویر کاربر رضایی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من از داروهای ضد انعقاد خون استفاده میکنم . میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   استفاده از داروهای ضد اتعقاد خون مانعی برای جراحی های دهان مثل جراحی ایمپلنت نیست . در مورد انجام جراحی های پیشرفته استخوان و پیوند لثه و ... نیاز است که با متخصصین مربوطه مشورت شود تا در صورت نیاز ، بطور مقطعی و موقت پیش از جراحی این داروها قطع شوند .
 • تصویر کاربر عطیه پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من بدلیل پوکی استخوان از داروهای بیس فسفونات استفاده میکنم . آیا میتوانم درمان ایمپلنت را انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی پنجشنبه ۲۱ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   در بیشتر افراد مصرف بیس فسفونات منعی برای استفاده از ایمپلنت های دندانی نمی باشد . محققان به این جمع بندی رسیدند که نیازی به قطع داروی بیس فسفونات خوراکی پیش از درمان ایمپلنت نمی باشد . البته برای افرادی که از بیس فسفونات های تزریقی استقاده میکنند نباید جراحی دهان انجام داد.
 • تصویر کاربر کیوان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  من دیابتیک هستم (بیماری قند دارم) . آیا میتوانم درمان ایمپلنت انجام دهم ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بله – هیچ منع کاربرد ایمپلنت برای افراد دیابتی وجود ندارد . بدیهی است که دیابت باید پیش از قراردهی ایمپلنت کنترل شده باشد . بعلاوه دندانپزشک برای جلوگیری از خطر عفونت ناحیه پس از درمان ایمپلنت برای شما آنتی بیوتیک تجویز میکند . گاهی اوقات دندان پزشک با توجه به شرایط شما دوره ترمیم ایمپلنت را طولانی تر میکند . یعنی بین زمانی که ایمپلنت در استخوان قرار میگیرد تا زمانی که روکش روی ایمپلنت نصب شود فاصله بیشتری می افتد .
 • تصویر کاربر پیمان چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  چه جایگزنی برای سینوس لیفت هست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   یک راه جایگزینی برای سینوس لیفت ، استفاده از ایمپلنت های کوتاه است که در استخوان باقی مانده فگ در زیر دیواره سینوس قرار میگیرد . راه دیگر ، جاگذاری ایمپلنت ها به صورت زاویه دار است بطوری که در راستای استاندارد و صحیح قرار نگیرد بلکه طوری جایگذاری شود که در جلو یا پشت سینوس قرار گیرد . این تغییر زاویه و کج قرار دادن ایمپلنت توسط قسمت پروتزی ایمپلنت اصلاح میشود .
 • تصویر کاربر علی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  به من گفته شده است که نیاز به سینوس لیفت دارم . سینوس لیفت چیست ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   وقتی دندان های آسیای کوچک و بزرگ فک بالا کشیده میشود ، بدلیل تحلیل استخوان از یک طرف و گسترش فضای خالی داخل فک بالا (که به سینوس فک بالا معروف است) از طرف دیگر ، ارتفاع استخوان برای قرارگیری ایمپلنت محدود میشود . در نتیجه برای قراردهی ایمپلنت با طول مناسب ، این ارتفاع ناکافی است و نیاز به افزایش ارتفاع استخوان می باشد . در مواردی که این تحلیل استخوان و گسترش فضای خالی سینوسی وسیع باشد ، باید دسترسی به فضای سینوسی فک بالا را از طریق دیواره ی کناری سینوس ، طی جراحی انجام داد و کف سینوس بالا برده شده و از مواد پیوندی استفاده شود . گاهی میتوان همزمان با بالا بردن کف سینوس ایمپلنت های دندانی را نیز جایگذاری کرد .
   سینوس لیفت یک روش جراحی است که در طی آن لایه زیرین (کف) سینوس بالا برده میشود . این روش باعث ایجاد فضای مناسب برای قرار دادن ماده پیوندی ، بازسازی و ساخته شدن استخوان فک بالا میشود .
 • تصویر کاربر علیرضا چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش) مشاهده پرسش
  میتوان استخوان از دست رفته را بازساز ی کرد ؟
  1. تصویر کاربر دکتر پیام حیاتی چهارشنبه ۲۰ دی ۹۶( 1 سال پیش)
   بازسازی استخوان از دست رفته را میتوان با روش های مختلف انجام داد . این بازسازی میتواند با استفاده از استخوان بدن خود فرد باشد . دراین روش یک قسمت از استخوان بدن بعنوان پیوند جدا شده و به ناحیه مورد نظر پیوند زده میشود . یک روش دیگر استفاده از پودرهای پیوندی شبه استخوان است . با گذر زمان مواد پیوندی با ناحیه گیرنده یکپارچه و هم ساختار میشود . عواملی همچون وسعت ناحیه استخوان از دست رفته ، شرایط بافت های زیرین و نیز لثه پوشاننده آن ، بر انتخاب روش بازسازی و نوع ماده پیوندی موثر است .
درحال دریافت اطلاعات
دکتر پیام حیاتی